Культура
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

  16 січня 1957 року в англійському місті Ліверпуль (Mathew Street, 10) був відкритий Cavern Club (укр. Клуб Печера). Клуб відомий всьому світу тим, що тут виступала легендарна група The Beatles.


Любитель джазової музики Алан Сітнер заснував клуб Cavern після того, як побував в Парижі. «Печера» була змодельована за образом паризького джаз-клубу Le Caveau. Спочатку ліверпульська «Печера» також була джаз-клубом, рок-н-рол тут не вітався. Але незабаром Cavern став притулком для скіффл-груп, таких як The Quarrymen (їх перший виступ в «Печері» відбувся 7 серпня 1957 року). У 1959 році Сітнер продав клуб Рею Макфоллу. На початку 1960-х тут почали виступали блюз-групи та біт-групи. Серед них були «Рорі Шторм і Урагани», чий виступ відбулося в травні 1960 року. Рінго Старр, тоді майбутній ударник The Beatles, грав на барабанах. А співачка Сілла Блек працювала в роздягальні. З 1961 року по 1963 рік Beatles виступили тут 292 рази.

Саме в Cavern Club 9 листопада 1961 майбутній продюсер Брайан Епштейн вперше побачив виступ Beatles. У наступні роки тут виступали багато відомих групи і виконавці, в тому числі Rolling Stones, The Kinks, The Who, The Yardbirds, Елтон Джон, Джон Лі Хукер. У березні 1973 року Cavern Club був закритий. Передбачалося, що це місце знадобиться для будівництва гілки метро. Через деякий час будівлю над клубом було знесено, а саме підвальне приміщення було засипано ґрунтом.
У квітні 1984 відкрив свої двері новий клуб, побудований Джо Деві. 15000 каменів і цегли первісного клубу були використані при зведенні нового приміщення, щоб побачити модель якомога ближчою до оригіналу. Новий клуб займає 75% тієї площі, на якій розташовувався при відкритті в 1957 році.

4 грудня 1999 Пол Маккартні представив у новому клубі свій новий альбом Run Devil Run.

Сьогодні тут може побувати кожен. Але найбільше тут туристів-бітломанів з різних країн світу. Вечорами в клубі виступають музиканти, які виконують кавер-версії пісень Бітлз. У туристів, вперше відвідують клуб, іноді виникає плутанина через те, що навпроти, на тій же вулиці Метью-стріт, розташовується Cavern Pub з дуже схожим оформленням і таким же напівпідвальним приміщенням зі сценою.

За рішенням ЮНЕСКО 16 січня - день відкриття клубу "Cavern" - відзначається Всесвітній день The Beatles. Цей день став головним святом бітломанів всього світу.