Культура
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Вчора, у день народження Кобзаря у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» відбулися заходи з вшанування пам’яті українського Генія.

Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України В'ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті виставки в Літературно-меморіальному музеї Т.Шевченка із фондів Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ) під назвою «З доріг життя, сховавши втому, я в отчий край вернувсь назад». Про це інформує Хронограф, посилаючись на Урядовий портал.

Виставка представила 28 унікальних ілюстрацій до творів Тараса Шевченка відомого українського живописця, письменника і графіка Івана Їжакевича.

«Український митець Іван Їжакевич – це людина легендарна, яка присвятила значну частину  свого життя і творчості особистості українського Генія, митець намагався розшифрувати код Шевченка, який нібито простий, але насправді він надзвичайно багатогранний. На мій погляд, твори Івана Їжакевича досить правдиво подають те, як більшість українців сприймають Шевченка», - відзначив під час відкриття виставки В’ячеслав Кириленко.

Він також зазначив, що відкриття цієї виставки, на його переконання, стане першим кроком до активізації життя музею: «Я думаю, ще буде більше виставок, більше подій, більше різноманітних культурних, наукових справ до яких буде причетний заповідник. І це все буде слугувати розвитку нашого знання про Тараса Григоровича, дозволить збагнути його велич, його вплив на українську історію, літературу, і взагалі на багато поколінь, які після нього жили і тепер народжуються».

В’ячеслав Кириленко оглянув експозицію Літературно-меморіального музею Т. Шевченка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» та поклав квіти до могили матері Великого українського поета.