Література
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

13 травня у Національному музеї  літератури України відбулося відкриття  літературно-мистецької акції до 100-річчю з дня смерті класика єврейської літератури – «Згадуючи Шолом-Алейхема».

У відкритті пам’ятних заходів до 100-річчю з дня смерті видатного українського єврейського письменника Шолом-Алейхема взяв участь Міністр культури України Євген Нищук і Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські.

«Постать Шолом-Алейхема посідає важливе місце, не лише в житті нашої країни, а й у моєму особистому. Ще навчаючись в університеті я близько познайомився з творчістю цього великого письменника - читаючи уривок його твору я відчув наскільки живі ці образи, природні, як побутові сцени передають стан душі. Згодом, у театрі Франка вийшла вистава «Тев'є-Тевель» – легендарна робота Богдана Сильвестровича і вона відкрила цілий світ. Шолом-Алейхем, і це очевидно, глибоко український письменник, адже його творчість є настільки близькою і природньою для нашого менталітету, демонструє нашу єдність, а сам Шолом-Алейхем став невід'ємною від української культури постаттю», - зазначив під час виступу Євген Нищук.

Він також подякував організатором цих заходів за надану можливість  познайомитись та відкрити для себе постать  великого письменника Шолом-Алейхема  відвідувачам Музею  і передусім для нашої молоді: «Українські єврейські митці зробили значний внесок  в українську культурну скарбницю, ми маємо це пам’ятати, а надто в рік, коли вся країна вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру».