Солом'янка
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Вода, вода, навкруги вода.

Як зазначається в газеті «Солом’янка» (грудень 2015 року), яка позиціонує себе як незалежне друковане видання, «мало хто з солом’янців знає, що наш район стоїть «на струмках», а під будинками протікають цілі підземні річки».

Варто надати короткий історичний екскурс за свідченнями людей, які жили і живуть досі поблизу забудови, а також за виданням «Малі річки Києва», Київ, «Інтерпрес ЛТД» 2013, автор В.І. Вишневський, видання схвалено до друку Вченою радою Інституту водних проблем і меліорації НААН (з виданням можна ознайомитись в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського).

Ще менш ніж 40 років тому на місті південніше будинку 35А по вулиці Урицького (нині м. Липківського) було «озеро Марчевських».

З нього витікала річка «Мокра», яка йшла з північної сторони пагорба, на якому зараз знаходиться стадіон і комбінат театрального реквізиту. На всьому протязі русла річки били джерела.

Нижче будинку № 13 по вулиці Кавказькій, в низині, була вулиця «Мокра», - тому вона так і називалася. І йшла ця вулиця паралельно існуючій зараз вулиці «Механізаторів».

Пізніше річка була взята в бетонний колектор.

Там, де зараз гаражний кооператив «Кавказький», вулиця Кавказька закінчувалась і переходила в дерев’яний міст довжиною метрів зо 20, який перетинав річку «Мокру».

Але грунтові води і джерела нікуди не ділись.

Прикмети сьогодення:

територія колишнього Зеленбуду з південної сторони завжди була болотяна, і у весняний період теплиці завжди підтоплювало.

При проведенні робіт будівельною організацією ЗАТ «Київміськбуд» - ритті котловану під забудову за адресою Урицького 35 нижче Міністерства екології України і пожежної частини маненьким трактором «Білорусь» відразу утворилось озеро ґрунтових вод – таке собі блакитненьке «Озеро Ріца». 

Зазначений котлован знаходиться вище забудови по м. Липківського 37Г мінімум на десять! метрів.

А тепер один із котлованів, який був викопаний для фундаменту забудови по м. Липківського 37Г за 10 метрів від вісімнадцятиповерхового, 267 – квартирного існуючого будинку за адресою м. Липківського, 37А, заповнився ґрунтовими водами 

А забудовник, намагаючись позбавитися підземних вод, засипає котлован з ґрунтовими водами щебінкою (Зображення 4), у зв’язку з чим води йдуть під сусідні будинки, що приводить до появи води в підвальних приміщеннях і руйнування.

А далі починаються питання.

Яка ціна гідрогеологічним вишукуванням, виконаним приватною фірмочкою на догоду замовнику? І скільки простоїть сама новобудова? Що буде із водою, яка неминуче, як завжди, знайде собі шлях у підвали? І як боротися потім із пліснявою, негативною мікробіологією, що приводить до захворювань мешканців?

На території забудови з давніх пір існує водозбірний колектор діаметром 1,2 метра, який певної міри виконував функції водозбору і водовідведення. Такі інженерні споруди плануються і будуються з урахуванням багатометрової охоронної зони навколо колекторів, щоб завадити їх руйнуванню і надати можливість обслуговування.

Можна з великою вірогідністю стверджувати, що цей колектор був пошкоджений при свердлінні під бурозаливні палі фундаментів.

Але ж підземні ключі, які підтримують рівень ґрунтових вод, нікуди не ділися. А будь-які водовідводні заходи щодо підземних вод у проекті відсутні.

Але ці вимоги будівельних норм не для проектантів і забудовників – хапуг. Фундаменти хмарочосів поклали прямо на колектор, ні про яку охоронну зону не йде і мови.

Архітектурно – планувальним завданням на проектування, виданим Київархітектурою, було передбачено винесення колектору з-під забудов до початку будівництва. Але проектне рішення настільки недолуге, а щільність забудови така, що виносити колектор просто нікуди. Це в рази підвищує небезпеку життю і здоров’ю мешканців новобудови і прилеглих домівок. Хоча тією ж мірою робить економію для забудовників – порушників будівельних норм. Цікаво – ціни на квартири виставлять з урахуванням цієї економії? Навряд чи.

Наші діти – життя квіти.

Прибутки, надприбутки – ось і всі здобутки.

На комплекс із 917 квартир з розрахунковою кількістю мешканців 1609 осіб, (а це уточнені дані із Містобудівних умов і обмежень, виданих Київархітектурою у 2017 році), не передбачений дитячий садок. Передбачені творчі майстерні, офіси, все що завгодно, окрім дитячого закладу.

Згідно із Містобудівним обґрунтуванням та розрахунками ВАТ «КИЇВПРОЕКТ» 2005 року, на ділянці забудови потрібно розмістити дитячу дошкільну установу на 110 місць.

Колишній очільник району, коли районна влада була замовником забудови (поки на 489 квартир), урочисто запевняв: у складі новобудови дитячому садочку бути. 

Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА своїм листом від 06.07.2016 року вих. № 063-6164, наданим на запит мешканців оточуючих будівель, щодо існуючого попиту на освітні послуги у дошкільних навчальних закладах повідомляє наступне.

«У кварталі, обмеженому вулицями Митрополита Василя Липківського, Кавказькою, Механізаторів та Солом’янської дошкільні навчальні заклади комунальної форми власності відсутні. Існуючі два дошкільні навчальні заклади у суміжних житлових кварталах на теперішній час переповнені:

-ДНЗ № 624 (вул. Кудряшова, 14) укомплектовано на 154 %, черга в електронному реєстрі складає 411 дітей;

-ДНЗ №223 (вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 8/16 (колишня вул. М. Островського) укомплектовано на 120 %, черга в електронному реєстрі складає 165 дітей.

Загальний дефіцит місць у дитсадках зазначеного мікрорайону нараховує 576 дітей.

Тепер кількість квартир у забудові по м. Липківського 37Г зросла до 917, а про дитсадок у складі забудови звично забули.

Бізнес, панове, це –головне. Прибутки, надприбутки – ось і всі здобутки.

Ех, дороги, пил та туман.

Окрема тема , що стосується усіх без виключення потенційних мешканців новобудови, а також мешканців оточуючих будинків на прилеглих вулицях – це сфальшований розрахунок можливостей транспортно–пішохідних розв’язок виключно через Рощинський провулок та вул. Кубанську.

Проектна кількість квартир у новобудові було спершу була 489, пізніше – 891, а зараз - 917. Розрахункові будівельні нормативи кількості автомашин - 0,8 на одну квартиру, тобто 734 автомобіля. І вони будуть там реально. Тим часом кількість машиномісць у внутрішньому паркінгу (немає сумнівів, що платних) – 242, і ще на внутрішній автостоянці – 71.

Тобто апетити забудовників ростуть, а пропускна спроможність під’їзних шляхів залишається постійною. Згідно проекту, під’їзні шляхи до будівельного комплексу, після його здачі у експлуатацію, заплановані через провулок Рощинський і вулицю Кубанську.

ПИТАННЯ: як армада із 734 машин буде їздити в години пік вранці і ввечері, і на протязі дня по цим вуличкам в 4 метри завширшки, без можливості їх розширення, і, з урахуванням фактично припаркованих машин мешканців цих вулиць, однорядним рухом? І де ця армада буде паркуватися? І як буде їздити вантажний транспорт при заселенні мешканців у новобудову?

 

Інше цікаве, але огидне.

Значне перевищення поверховості забудови – це ще квіточки.

Далі йде і брутальна з певною метою підробка документів, датованих нібито 2003 роком, які в той же час мають реквізити організації замовника і її назву, в тому числі на печатці, що змінилися після 2010 року; і порушення відстані до приватних домоволодінь, в рази менше нормативних; і не проведення громадських слухань з мешканцями навколишніх будинків, (Районна держадміністрація документально визнала громадські слухання 2007 року такими, які вважаються проведеними через численні порушення,  і порушення інсоляції в навколишніх будинках, показники якої, за попередніми розрахунками, вже становлять значення вдвічі менше державних норм.

 

 

 

Громада мікрорайону на протязі тривалого часу намагалася довести наявні факти про численні порушення при проектуванні і будівництві до уповноважених органів муніципальної і державної влади у позасудовому порядку. Але, як це стало негативною київською традицією, вони не занадто схильні прислухатися до голосу «знизу» у міжвиборчий період.

Наразі ці матеріали винесені на судові засідання.

Зазвичай, у кабінетах тиражується думка, що благе діло – «сприяння будівельному бізнесу, який створює робочі місця». До речі, мафія, якудза таке інше теж створюють робочі місця. Але ключове поняття у будь-якому бізнесі – дотримання законів країни і, в даному випадку, будівельних норм і правил, виконання яких і гарантує безпеку життєдіяльності населення. І якщо цього нема, то подібні дії мають кваліфікуватися як злочин. Пора називати речі своїми іменами.

Слід зазначити, що прокуратурою відкрите кримінальне провадження № 42016100000001234 від 16.12.2016 року, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена інформація за № 12017100000000065, по ч.2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу України - щодо дій керівних осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Питання ставиться щодо анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.

І, в усякому разі, такий об’єкт будівництва, п’ятої, найвищої категорії складності і небезпеки в будівництві, не може бути прийнятий в експлуатацію в існуючому вигляді.