Розваги, дозвілля
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Сейшельські острови – це особливий світ, де час тече інакше, а сонце завмирає над кромкою океану, щоб продовжити радість кожного дня.

Республіка Сейшельські острови (а саме так офіційно називається ця держава) розташована на північ від Мадагаскару в західній частині Індійського океану, трохи південніше екватора, приблизно в 1600 км на схід від африканського материка. Сейшельський архіпелаг складається з 115 островів. 74 з них коралові, інші, в тому числі, Мае, Праслен і Ла-Діг – це найстаріші в світі гранітні острови. Колись вони були частиною континенту, але відкололися і пішли в Індійський океан. Перекази також свідчать, що Сейшели – частина давнього материка Лимурії, який згинув на дні океану. Площа держави — 455 км2, а населення - всього 90 тис. чоловік. Найбільший острів — Мае (142 км2). На ньому знаходиться столиця держави — Вікторія, а також міжнародний аеропорт.

Трохи історії. Великий португальський мандрівник і адмірал Васко да Гама, пропливаючи в цьому районі в 1502 році, позначив ці острови як Адміральскі, що отримали згодом назву Амирантських островів.Тоді ж картографи вперше нанесли на свої компасні карти великий острів Ілля Ганаа, нині острів Мае.

Завдяки своєму місцю розташування Сейшельські острови досить довго були практично повністю ізольовані. Збереглися поховання і наскальні написи на острові Фригит (Фрегат), що свідчать про те, що вперше вони могли бути відкриті арабськими мореплавцями в IX ст. В манускриптах того часу є згадки про найбільший атол архіпелагу — Альдабре. Його ще називали «зеленим» островом. А ряд маленьких, схожих один на одного, частин Сейшельського архіпелагу араби охрестили «Сестрами». Вважається, що тут побував і «арабський Геродот» — історик, мандрівник і географ Аль Масуді (896-956 рр.): у записах від 916 р він згадує «високі острови», якими могли бути деякі з Сейшельських. Довгий час архіпелаг не був заселений і їм цікавилися лише пірати.

Французькі колоністи завозили на Сейшельські острови рабів з Мадагаскару і із Східної Африки. У 1794 році архіпелаг захопила Великобританія, яка з середини XIX століття (після скасування в 1835 році рабства) стала заохочувати імміграцію до островів індійців, які займалися торгівлею або працювали на кокосових плантаціях. Свою незалежність від Великобританії Сейшели отримали лише 28 червня 1976 року.

Клімат архіпелагу. Унікальний клімат Сейшел перетворив архіпелаг в справжній туристичний рай. Сейшельські острови розташовані в південному субекваторіальному поясі, тому, завдяки Індійського океану, клімат тут дуже комфортний, теплий, вологий і має яскраво виражені риси тропічного. Середньорічна температура на островах коливається від 24°С до 32°С.

Особливий вплив на погоду Сейшельських островів надають морські вітри, тому умовно прийнято виділяти вологі і сухі сезони залежно від напрямку пасатів. Дощі на Сейшелах бувають зливові і сильні, але найчастіше нетривалі. Гористий рельєф найбільш великих островів надає їм унікальну властивість - у разі, якщо на одному узбережжі почався дощ, можна перебратися на протилежний бік острова і продовжити насолоджуватися прийомом сонячних ванн.

Збираючись на Сейшели, важливо знати, що в грудні – березні тут панує спекотна і волога погода, що супроводжується частими, але, на щастя, нетривалими дощами із середньою температурою +30 °С. Теплий і сухий сезон випадає на червень – вересень, а середня температура становить в цей період + 26 °С.  І, нарешті, жаркий і сухий сезон на Сейшелах – це  квітень-травень та жовтень-листопад. В цей час вітри міняють свій напрямок у зв'язку з чим спостерігається відносно суха і спекотна погода. Знаючи ці обставини, кожен турист може вибрати собі сезон по душі.

Острови в океані. Оскільки основна частина островів архіпелагу, за винятком віддалених і в більшості своїй незаселених, знаходиться поза зоною дії циклонів, це дозволяє любителям сонця і пляжного відпочинку 12 місяців на рік насолоджуватися приємним тропічним кліматом.

Для подорожей з острова на острів передбачені три основних види транспорту: літак і катер, що мають регулярні рейси, або гелікоптер, який можна замовити окремо.

На островах Мае і Праслен зосереджені готелі та основна інфраструктура архіпелагу. Найчастіше туристи зупиняються на Мае, тому що сюди прилітають міжнародні рейси, і багато людей тут так і залишаються, щоб далі вже нікуди не рухатися і одразу зануритися в насолоду відпочинку.

Острів Мае умовно можна розділити на північну і південну частини. На півночі найчастіше зупиняються сім'ї з діточками або молодь. Це ті, хто не хоче бути прив'язаним до якогось конкретного готелю, надаючи можливість вільно виїжджати в місто, спілкуватися з місцевими жителями, смажити барбекю на пляжі, ходити в бари, по магазинчиках, на ринки, купувати місцеві продукти. При цьому, в північній частині острова є можливості і для дуже комфортного розміщення. Південь острова більше підходить парочкам, які хочуть більше часу присвятити один одному. Це і дорослі пари, і молодята.

До острова Праслен добирається вже набагато менша кількість туристів. Хоча це нескладно зробити як по воді, так і по повітрю: міжнародний аеропорт столиці також є хабом для внутрішніх перельотів на інші острови архіпелагу - маленький літак, прикрашений суцвіттями франжіпані, доставить Вас до острова Праслен всього за 15 хвилин! Цей острів як раз для тих, хто шукає усамітнення. Тут вже значно менше і місцевих жителів, і туристів. Але багато, дуже багато «зачаїлося» пляжів, на яких ви практично нікого не зустрінете. До речі, за законодавством Сейшельських островів, будь-якій людині дозволено безкоштовно і безперешкодно відпочивати на будь-якому пляжі, в тому числі на пляжах будь-яких готелів.

Відпочинок на Сейшелах відрізняється від звичного розуміння відпустки. Острови архіпелагу невеликі, і розташовані досить далеко один від одного. Кожен з них має свій колорит, свою родзинку. Любителям витонченого і усамітненого відпочинку Сейшельські острови можуть запропонувати особливий вид подорожі - подорож у власний тропічний рай на одному з унікальних островів-готелів, серед них - Фрегат, Берд, Кузін, Дерош, Норд, Серф, Силует, острів Святої Анни, приватний острів Деніз.

Все більшу популярність набувають весільні тури на Сейшели, оскільки в цьому випадку одруження відбудеться в дивовижному місці, а саме весілля запам'ятається молодим на все життя. Острови можна вибрати в якості резиденції для відпочинку протягом медового місяця. Важко підшукати більш романтичне і відокремлене місце. Правда, щоб організувати офіційне одруження, необхідно заздалегідь подбати про документи, які доведеться захопити з собою. В такому випадку подружжя отримає свідоцтво про шлюб, укладений на  Сейшелах. Найпопулярніше місце для організації весіль  – острів Ла-Діг - величезні гранітні брили, які омивають блакитні води океану.

На Ла-Дігу знаходиться і найкрасивіший пляж Сейшел - Анс-Сурс-де-Аржан. Багато говорять, що це ще і найкрасивіший пляж у світі.

Перебуваючи на Ла-Дігу, не забудьте відвідати місцевий завод по виготовленню кокосового масла. Втім, це швидше, не завод, а кустарне виробництво, оскільки масло тут роблять вручну. Спочатку кокоси збирають, чистять і завантажують в кам'яні жорна, які крутить величезний віл. Отримане масло можна купити. Його при вас тут же розіллють у скляні пляшки. Дуже гарний сувенір для родичів!

На острові Ла-Діг є плантація, де вирощують ваніль. Ваніль є другою за вартістю після шафрану пряністю. Натуральна ваніль дуже високо цінується на ринку, в той час, коли світі її боби замінені синтетичними ваніліном. На батьківщині ванілі, в Мексиці, її опилює ендемічна бджола. Сейшельцям доводиться запилювати квітки вручну (креоли кажуть «marye» – «одружити»). Цю тонку роботу доручають жінкам і дітям. Дозрілі стручки сушаться в залізних ящиках 4 роки і тільки потім надходять у продаж.

Сергій Борткевич Для Хронографа