Технології
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Компанія Nike, яка займається виробництвом спортивного одягу та екіпіровки, анонсувала нові кросівки HyperAdapt 1.0.

Як пише Євромобіл, ці кросівки по суті можна розглядати як «елегантний еволюційний розвиток» кросівок MAG Power Lacers, які ми могли бачити у другий частини кінотрилогії «Назад в майбутнє» майже 30 років тому.

Якщо вірити тому, що написано на офіційному сайті компанії Nike, як тільки ваша нога поміщається всередину HyperAdapt 1.0, ваша ступня активує спеціальний сенсор, який автоматично зашнуровує кросівок. Силу шнурівки власник може налаштувати під себе за допомогою кнопок, розташованих з обох сторін кожного кросівка.

Раніше Nike вже демонструвала реальні самошнурующі кросівки Air Mag з фільму «Назад в майбутнє», кілька років лише демонструючи їх публіці і не випускаючи у продаж. Втім, сама компанія відзначала, що у масовий продаж подібну взуття випускати вона ніколи і не планувала. В кінці минулого року Nike подарувала новеньку пару Power Lacers Майклу Джейю Фоксу, грав Марті Макфлая і носив такі кросівки в нашій улюбленій кінотрилогії. Пізніше навіть оголосила, що збирається випустити дуже обмежену партію таких кросівок, однак справа так нічим і не закінчилася.

Тепер же кросівки Nike представила HyperAdapt 1.0, які поділяють загальну концепцію і технологію, які використовуються в MAG Power Lacers, однак пропонують набагато більш зручний дизайн для кінцевого споживача. Що цікаво, дані кросівки надійдуть у продаж в цьому році. Купити їх зможе будь-який бажаючий, правда при обліку, що майбутній власник є членом фітнес-порталу компанії Nike+. У продаж ці кросівки надійдуть в кінці року і будуть доступні в трьох колірних рішеннях. Про ціну поки нічого не повідомляється.

Незважаючи на те, що шнурівка HyperAdapt 1.0 може бути налаштована вручну, Nike відзначають, що в майбутньому цей процес стане більш автоматизованим. Дизайнер HyperAdapt 1.0 компанії Nike Тінкер Хетфілд зазначає, що наступна модель кросівок буде здатна «відчувати», коли слід підтягнути шнурівку, а коли послабити її прямо на ходу, не вимагаючи вашого участі.

«Наша наступна задача полягає саме в цьому», — зауважує дизайнер.