Економіка
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Президент США Барак Обама хоче запропонувати стягувати податок розміром 10 доларів з кожного бареля видобутої нафти - це третина від сьогоднішньої ціни на нафту. Зібрані гроші планується витрачати на екологічні та інфраструктурні проекти

Барак Обама має намір офіційно оголосити цю пропозицію на наступному тижні, під час обговорення бюджетних проектів на 2017 рік, повідомили в Білому домі, повідомляє Хронограф з посиланням на BBC.

Конгрес, більшість в якому належить республіканцям, швидше за все, відхилить пропозицію президента.

Введення податку, за задумом адміністрації Барака Обами, дозволить щорічно збирати в скарбницю додатково кілька десятків мільярдів доларів, з яких 20 мільярдів спрямовуватимуть на розвиток інфраструктурних проектів, а ще 2 мільярди - на дослідження у сфері екологічно чистих видів транспорту.

Учасники нафтового ринку і трейдери вже несхвально відгукнулися про пропозицію Обами.

"Ви що, смієтеся?" - прокоментував агентству Reuters нафтовий аналітик консалтингової компанії WTRG Economics в Арканзасі Джеймс Вільямс.

Ціна на нафту марки Brent в грудні 2015 року впала нижче позначки в 36,2 дол. за барель, досягнувши мінімального значення з липня 2004 року.

У США, нагадують аналітики, через падіння цін на "чорне золото" вже почалося зниження його видобутку, адже розробка деяких свердловин стала нерентабельною.

Простим американцям також навряд чи сподобається ідея витрачати додаткові гроші на бензин, який подорожчає з введенням податку.

Однак, навіть попри те, що пропозиція президента навряд чи буде сприйнята з ентузіазмом, у Білому домі сподіваються таким чином почати дискусію про зниження залежності американської економіки від нафти, розвиток альтернативних джерел енергії й підвищення інвестицій в екологічно чисту транспортну інфраструктуру.