Різне
Інструменти
Шрифт
  • Font Size
  • Default

Всесвітній день "Дякую" відзначають 11 січня за ініціативою ООН та ЮНЕСКО.

Запровадили таку дату аби нагадати людям про гарні манери та вміння висловлювати вдячність. Хоча є версія, що це свято спеціально придумала одна з американських компаній, що виробляють вітальні листівки, яка в такий спосіб просто хотіла збільшити свій прибуток. Як би там не було, тепер щорічно 11 січня є самою «ввічливою» датою в році.

В Україні Всесвітній день "Дякую" відзначають з 2008 року.

Всім відомо з дитинства, що "дякую" - слово "чарівне". Разом зі словами "будь ласка", "дай" і "мама" ми вимовляємо його першим і продовжуємо вимовляти протягом всього свого життя. Слово «дякую», або «спасибі» - стале скорочення від фрази "Спаси бог" – цією фразою на Русі висловлювали подяку. Вперше це слово зафіксовано в 1586 р., у словнику-розмовнику, виданому в Парижі. 

Ми чудово усвідомлюємо значення хороших манер, їх необхідність в повсякденному житті, але велику частину подяк ми висловлюємо, як би мимохідь, не замислюючись про їх сенс. А між тим слова подяки"спасибі", "дякую" і "будь ласка" мають магічні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться в роздратуванні. Деякі можуть сказати: "Ну, спасибі!" і так далі, але ні! Так не можна, це не є етикетним правилом! Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними «погладжуваннями» і здатні зігріти своєю теплотою. 

Ми кожного дня говоримо один одному «дякую», тому важливо пам'ятати, що справжня вдячність лише та, яка йде від чистого серця! 

Подякуйте сьогодні всіх, хто поруч з Вами, всіх, кого любите і цінуєте. І пам'ятайте: «спасибі» - це слово-світлячок, так зігрійте ж сьогодні близьких вам людей!